Najmłodsi piłkarze z Piasta Zawidów wygrali Mini Ligę w Libercu

To był niezwykle widowiskowy turniej. Dwie drużyny z Klubu Piast Zawidów zwyciężyły Mini Ligę w Libercu. Bilans?  Ponad 50 goli i wygrane wszystkie mecze. Turniej odbył się w niedzielę 1 grudnia br., a jego organizatorem była Akademie FC Slovan Liberec. 

W niedzielę 1. grudnia 2019 roku na UMT na stadionie U Nisy, rozegrany został turniej, w którym wzięli udział chłopcy z roczników 2011, 2012 oraz 2013 z polskiego klubu KS Piast Zawidów.

Zespół z Polski został zaproszony przez Akademię FC Slovana Liberec do udziału w Mini Lidze, w której uczestniczyły zespoły: FC Slovan Liberec U8 (bilá, modra), Ruprechtice oraz Piast Zawidów (I i II). Ciekawostką jest fakt, iż chłopców trenuje p. Damian Ryż, który odbył staż w libereckiej Akademii jesienią ubiegłego roku. Podczas tych konfrontacji widzowie byli świadkami wielu ciekawych meczów, dużej ilości bramek, ale przede wszystkim dominowała świetna atmosfera i radość. Rywalizacja dzieci z Czech i Polski toczyła się oczywiście w duchu fair play!

To był niezwykle udany turniej dla młodych piłkarzy z Zawidowa, wygrali wszystkie mecze i strzelili przez 100 minut ponad 50 goli! Brawo!

Skip to content