Kończą się „Piłkarskie Talenty”. Przed nami jeszcze mecze kontrolne, czyli mały sprawdzian dla uczestników projektu

Kończy się projekt pn. „Piłkarskie Talenty”, który realizowany jest w Zawidowie ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. Ale zanim ostatecznie pożegnamy się z projektem, to przed nami jeszcze mecze kontrolne, a te już w najbliższą niedzielę (24.11). Najlepsi chłopcy z powiatu zgorzeleckiego zagrają z BKS Bolesławiec.

Projekt „Piłkarskie Talenty” zbliża sie ku końcowi. Poza niedzielnymi meczami, pozostały dwa ostatnie treningi i grudniowe sparingi wyjazdowe. Przypomnijmy jeszcze, że projekt skierowany jest do dzieci uzdolnionych piłkarsko. W najbliższą niedzielę tych najlepszych zobaczymy na murawie Stadionu Miejksiego w Zawidowie, gdzie zmierzą się z drużyną BKS Bolesławiec. Niedzielny przeciwnik – BKS Bolesławiec – wpisuje się w realia projektu, gdyż zespół U15 (r. 2005-2006) BKSu Bolesławiec prowadzony przez Trenera Wojciecha Młocka, występował w tym sezonie z I lidze wojewódzkiej (drugi szczebel krajowy). Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław, z takimi Klubami rywalizował BKS. W zespole gra jedna dziewczynka z rocznika 2006, monitorowana na co dzień przez PZPN i struktury Akademii Młodych Orłów.

Kadrę Talentów, złożonych z zawodników Nysy Zgorzelec (II liga wojewódzka, trener prowadzący Paweł Jaworski) i Piasta Zawidów (wicemistrz IV ligi wojewódzkiej, trener prowadzący Marcin Kiewra) poprowadzi Łukasz Duduć, Trener UEFA „A”. Trener Coerver Coaching Football Coach i Trener Przygotowania Motorycznego. Obecnie pracujący w Akademii Slovan Liberec i zajmujący się treningiem indywidualnym w formacji 4Max Academy.

O godz. 11.00 swoje umiejętności sprawdzą najmłodsi, dzieci z rocznika 2008-2009. Kadra Talentów złożona jest z chłopców z Piasta Zawidów, Nysy Zgorzelec, Łużyc Lubań, AP Granica, FA Bogatynia, Ostritzer BC, FA Bolesławiec, LZS Pisarzowice i Bazaltu Sulików. Na czele stanie trener UEFA „B” Damian Ryż. Instruktor piłki nożnej i Trener Przygotowania Motorycznego. Uczestnik I edycji Football Coach Camp organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu. Aktualnie pracujący w Klubie Piast Zawidów i specjalizujący się w treningu indywidualnym w formacji 4Max Academy.

Przeciwnikiem będzie również zespół BKSu Bolesławiec, prowadzony przez Damiana Widerę i Pawła Rudkowskiego, który w tym sezonie awansował do rozgrywek ligi wojewódzkiej. Zawodnicy w tej kategorii wiekowej, ze względu na liczny rocznik trenują w dwóch drużynach.

Zapraszamy, 24 listopada (niedziela)

  • godz. 11.00, grupa 2008-2009, zbiórka 9.45. 
  • godz. 13.00, grupa 2005-2006, zbiórka 11.45. 
Skip to content