Podświetlana fontanna, nowoczesny obelisk? Co ozdobi zawidowski rynek po przebudowie?

Trwa pierwszy etap przebudowy zawidowskiego rynku. Będzie nowa nawierzchnia przy Placu Zwycięstwa, wybudowane zostaną chodniki, poprawione schody i odnowiona płyta główna rynku. Projekt przebudowy nie uwzględnia jednak elementów małej architektury np. ozdobnej fontanny czy nowego pomnika. Projekt aranżacji rynku to osobne zadanie. Kiedy poznamy pomysły na jego aranżację?

Na zawidowskim rynku widać pierwsze efekty. Jak już pisaliśmy na przebudowę Placu Zwycięstwa gmina otrzymała dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych, czyli programu rządowego który obejmuje prace budowlane tylko w pasie drogi, stąd przebudowa ulicy oraz chodników, i to zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi. 

W projekcie próżno zatem szukać ozdobnej fontanny czy symbolicznego pomnika, bo aranżacja miejskiej przestrzeni to zupełnie nowe zadanie i odrębny projekt. 

Podświetlana fontanna, nowoczesny obelisk, czy symboliczne drzewo?

Pomysłów na uatrakcyjnienie zawidowskiego rynku jest mnóstwo – mówi burmistrz Robert Łężny. Chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat tego, jakie elementy małej architektury powinny znaleźć się na płycie głównej rynku i w jego otoczeniu. Czy ma to być to nowoczesna fontanna, ciekawa rzeźba, symboliczne drzewo lub coś zupełnie innego – zastanawia się gospodarz Zawidowa. Mała architektura czyni miasto przyjaznym, ale też interesującym. Warto, też aby uwzględniała kontekst historyczny miasta i oddawała jego charakter – podkreśla R. Łężny. 

Pomysły na zagospodarowanie skwerów

Do zagospodarowania jest teren przy pomniku (skwer) oraz centralny punkt na placu o średnicy około 6 metrów. Przygotowane są także przyłącza na potrzeby ewentualnej fontanny. Czekamy na Państwa opinie i pomysły związane z organizacją tych miejsc

E-mail na który można przesłać swoje propozycje: promocja@zawidow.eu

Skip to content