Pierwszaki przyjęte do szkolnej braci!

Wczoraj (29.10) zawidowskie pierwszaki dołączyły do grona społeczności szkolnej. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość miała wymiar symboliczny i odbyła się bez obecności rodziców. 

W czwartek, 29 października 40-stu najmłodszych uczniów z SP w Zawidowie oficjalnie dołączyło do szkolnej społeczności za sprawą pasowania na ucznia. 

Ze względu na panującą w kraju pandemię uroczystość miała charakter symboliczny. Dzieci nie mogły np. zaprezentować pełnego programu artystycznego, który pokazałby rodzicom i nauczycielom, jak wiele już potrafią.

Pojawiła się jednak piosenka i układ choreograficzny, specjalnie przygotowane na tę okazję. Za krótkim występem poszła radość, bo jednak mają się czym pochwalić. Tej radości nie przysłoniły im nawet maseczki na twarzach. 

Pasowania na ucznia dokonał burmistrz Robert Łężny. Wielkie pióro z przedszkolaka uczyniło prawdziwego pierwszaka!

Ze względów sanitarnych w pasowaniu nie mogli uczestniczyć rodzice. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy bogatą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Wszystkim naszym pierwszakom życzymy, aby nauka była dla nich wspaniałą przygodą. Niech kolejne ważne dla nich uroczystości odbywają się zawsze przy pełnej widowni!

Skip to content