Oczekiwanie na Święta czas zacząć!

Przyszedł grudzień, czas odliczać dni do Świąt. Zastanawiacie się, gdzie w tym roku rozbłyśnie miejska choinka? 

Idą święta, a więc czas na miejskie dekoracje świąteczne. W tym roku Zawidów ozdobią m.in. dwie choinki. Pierwsze drzewko, oświetlone setkami błyszczących lamek, stanie na środku zawidowskiego rynku. I będzie to nowa miejska tradycja. 

Druga choinka, wzorem poprzednich lat, pozostanie na skwerze przy ulicy Zgorzeleckiej. Tam przybierze postać metalowej konstrukcji, którą ozdobią sznury ciepłych, kolorowych iluminacji i świerkowe gałązki. 

Światło to ważna ozdoba, ale dekoracje świąteczne, zwłaszcza te wykonane samodzielnie, to duet marzeń, bo jest w nich i ciepło, i radość tworzenia. Dlatego Urząd Miejski oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych zachęcają dzieci z oddziału zerowego (w SP i PP) oraz ich rodziców do stworzenia własnych dekoracji świątecznych. W technice wykonania panuje pełna dowolność, ale im bardziej trwałe i widoczne, tym lepiej. Prace składamy w siedzibie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego do piątku, 11 grudnia br.

Bombki, pudełka prezentowe, aniołki itp. sprawią, że metalowa konstrukcja rozbłyśnie ciepłem i magią Świąt Bożego Narodzenia.

Rodzinne prace nagrodzimy świątecznymi upominkami.

Do akcji włączyło się Przedszkole Publiczne.

Skip to content