Znamy ostateczny wynik zawidowskiej zbiórki WOŚP 2021

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawidowski sztab po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Nie zawiedli także mieszkańcy, którzy otworzyli swoje serca i solidarnie włączyli się do zbiórki!  

Kwesta uliczna

Już od rana na ulicach Zawidowa kwestowali wolontariusze z charakterystycznymi kolorowymi puszkami. Można ich było spotkać praktycznie wszędzie. Pomimo mroźnej pogody przez cały dzień z uśmiechem na ustach (choć schowanym pod WOŚP-ową maską) zbierali do puszek datki, a chętnych do wpłat – jak co roku – nie brakowało. Tegoroczna kwesta uliczna należała do rekordowych, z puszek zebrano bowiem aż 19.904,64 zł!

Aukcje internetowe

W tym rok, z uwagi na pandemię koronawirusa, zabrakło tradycyjnej licytacji w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Wszystkie aukcje przeniesiono do sieci, a dokładnie na portal aukcyjny Allegro. Internetowe licytacje okazały się jednak równie zacięte, jak te w realnej przestrzeni. Z aukcji internetowych zawidowski sztab zebrał 13.583,50 zł

e-Skarbonka

Kolejnym wirtualnym narzędziem, które posłużyło do zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę była e-Skarbonka, z której zebrano 841,00 zł

Orkiestrowy namiot

W tym roku zawidowski sztab stacjonował w centrum miasta, a dokładnie w specjalnym plenerowym namiocie, w którym można było kupić gorące napoje, domowe ciasto oraz zawidowskie gadżety. Wszystko z dedykacją na cele WOŚP. 

Podsumowując zawidowską zbiórkę

Wynik tegorocznego finału to 34.329,14 zł. I jest to drugi najlepszy wynik w historii zawidowskich finałów!

Jeszcze kilka słów o aukcjach Allegro

Jak już wspominaliśmy tegoroczne licytacje przeniosły się na portal Allegro, gdzie walka trwała do samego końca. I tak:

  • Aniołek Medyk został wylicytowany za 1236 zł! 
  • Wielki Miś Strażak poszedł za 701 zł.
  • Masaż relaksacyjny sprzedano za 610 zł.
  • Obraz ufundowany przez zawidowiankę znalazł nabywcę aż w Warszawie za kwotę 570,00 zł.
  • Kubek termiczny WOŚP zlicytowany został za kwotę 520 zł i również powędrował do stolicy. 
  • Miejskie filiżanki z logo „Zawidów, Miasta Anioła” poszły za 510 zł.
  • Ręcznie malowany talerz „Zawidów, miasto Anioła” osiągnął kwotę 521 zł. 

To były najwyższe kwoty uzyskane z 80 zawidowskich licytacji.

Na jaki cel zagrała Orkiestra w 2021 roku?

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „Finał z głową” zbierała środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Największa akcja charytatywna w kraju. Ile zebrano?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 29. Finału zebrała 127 495 626 złotych. To więcej o ponad 12 milionów, niż w ubiegłym roku.

Skip to content