„Anioł i książki” – konkurs rozstrzygnięty, nagrody wręczone

Anioły czytają, układają woluminy w bibliotece, czuwają nad dziećmi, które sięgają po lektury i zachęcają do dbania o książki. W miniony piątek biblioteka szkolna oraz urząd Miejski w Zawidowie nagrodzili uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Anioł i książki”. 

Nauka w czasach pandemii nie jest łatwa, dzieciom brakuje nie tylko kontaktu z rówieśnikami, ale i oddechu od komputera. Stąd pomysł na organizację konkursu plastycznego dla uczniów zawidowskiej podstawówki. Konkurs miał za zadnie zachęcić dzieci do kreatywnego spędzania czasu wolnego i jednocześnie rozwijania w nich potrzeby kontaktu z książką. 

Konkurs polegał na namalowaniu lub stworzeniu w programie graficznym pracy plastycznej, na której anioł z zawidowskiego herbu zachęca do czytania, dbania o lektury i rozwiania pasji czytelniczej. 

Dzieci miały dwa miesiące na stworzenie prac i przekazanie ich do biblioteki szkolnej.  Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Szkoły Podstawowej w Zawidowie wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody.

Uroczyste przyznanie nagród nastąpiło w ubiegły piątek tj. 12 lutego 2021 r. Nagrody wręczyli – Robert Łężny, burmistrz miasta oraz Krzysztof Mach, dyrektor SP w Zawidowie. Ze względów epidemiologiczno- sanitarnych uroczystość była skromna, bez apelu i publiczności. 

Cieszę się, że w tym trudnym czasie mogliśmy sprawić dzieciom odrobinę radości. Wszystkim uczniom gratuluję wyobraźni i pracowitości. Dziękuję za udział w konkursie i gwarantuję, że takich kreatywnych zabaw z nagrodami będzie więcej – podsumował burmistrz R. Łężny.

Nagrodzeni uczniowie:

  1. Miejsce Patryk Hampel
  2. Miejsce Karol Mielcarek
  3. Miejsce Zuzanna Korzeniewska

Wyróżnienia otrzymali: Katerina Bińkowska, Hanna Walczak, Martyna Wiszowska, Łucja Gerke, Hanna Kozieł.

Serdecznie gratulujemy!

I. Miejsce Patryk Hampel
II. Miejsce Karol Mielcarek
III. Miejsce Zuzanna Korzeniewska
Skip to content