Czym zawidowianie ogrzewają domy i mieszkania? Ruszyła inwentaryzacja

W gminie Zawidów rozpoczęła się kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła. Jej głównym celem jest pozyskanie informacji, w jaki sposób mieszkańcy ogrzewają swoje domy lub mieszkania oraz jakie mają piece. Dane, jakich dostarczą obywatele, pomogą Miastu m.in. lepiej przygotować się do programów dofinansowujących wymianę starych pieców na nowe ekologiczne źródła ciepła. Do tego celu posłuży deklaracja, którą mieszkańcy mogą wypełnić bez wychodzenia z domu – przez Internet lub telefonicznie.

W gminie Zawidów rozpoczęła się kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła. Jej głównym celem jest pozyskanie informacji, w jaki sposób mieszkańcy ogrzewają swoje domy lub mieszkania oraz jakie mają piece.

Inwentaryzacja pomoże nam ocenić, w jaki sposób mieszkańcy ogrzewają swoje nieruchomości. Chcemy poznać ich potrzeby w zakresie wymiany źródeł ciepła oraz ewentualnej termomodernizacji budynków. Taki spis umożliwi nam także lepsze przygotowanie się do programów pomocowych, które dofinansowują wymianę starych pieców na nowe źrodła ogrzewania– tłumaczy burmistrz Robert Łężny.

Wypełnij deklarację 

Do zebrania niezbędnych informacji posłuży deklaracja, którą można wypełnić na 3 sposoby: 

  • Pobrać druk deklaracji w Biurze Obsługi Klienta (parter budynku) Urzędu Miejskiego w Zawidowie, wypełnić ją i zostawić w biurze obsługi, pok. nr 2.
  • Pobrać gotowy druk deklaracji ze strony internetowej miasta, wypełnić i przesłać na adres mailowy zps@zawidow.eu
  • Zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Zawidowie pod numer 75 77 88 282 wew. 114 i udzielić  informacji urzędnikowi. Zanim jednak wykonamy telefon, warto wcześniej zapoznać się z pytaniami zawartymi w deklaracji. W ten sposób ankietowanie potrwa szybciej i sprawniej. 

Na złożenie ankiety mieszkańcy Zawidowa mają czas do połowy czerwca. 

Każda z gmin w Polce jest zobligowana do przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł ciepła na swoim terenie. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął w formie uchwały program ochrony powietrza. Program ma pomóc dolnoślązakom w stopniowym eliminowaniu przestarzałych urządzeń grzewczych i ułatwienie im przechodzenie na ciepła ze źródeł nisko lub bezemisyjnych. 

Skip to content