Wiosna zobowiązuje. Zawidowianie porządkowali swoje miasto

Po trzydniowym (7-9 maja) czynie społecznym zrobiło się czyściej w różnych częściach miasta – skwerach, żwirowni, terenach leśnych itp. Wiosenne porządki odświeżyły krajobraz miasta, pokazały też że wszyscy mamy wpływ na to, jak wygląda nasze otoczenie – podsumowują akcję zawidowscy radni. 

Tegoroczna akcja sprzątania Zawidowa odbyła się w nowej formule, bezpieczniejszej, ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Mieszkańcy sprzątali dowolnie wybrane przez siebie miejsce, ale indywidualnie, po czym dzielili się zdjęciami z akcji na portalu społecznościowym FB.

Nie brakowało rąk chętnych do pracy – cieszą się miejscy rajcy. Z krajobrazu miasta zniknęły śmieci, które odbierały radość ze spacerowania, psuły klimat i zaburzały kontakt z przyrodą. Worki z odpadami przejęło od mieszkańców Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zawidowie, skąd powędrowały tam, gdzie ich miejsce – do wielkiego kosza na śmieci. 

Każdy mieszkaniec, który wziął udział w akcji otrzymał od radnych ładny upominek – biodegradowalną torbę zakupową.

Rada Miejska w Zawidowie oraz Burmistrz Miasta dziękują wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w akcji. To znak, że coraz więcej z nas traktuje przestrzeń publiczną jak swój drugi dom.

Skip to content