„Nie bij mnie, kochaj mnie”

We wtorek 1. czerwca br. w Zawidowie odbyła się akcja informacyjno-heppeningowa pod tytułem „Historia misia”. Polegała ona na rozlokowaniu w różnych punktach miasta pluszowych misiów z opatrunkami, zabandażowanymi łapkami i kolorowych plakatów z hasłem akcji.

Kampania miała na celu zwrócenie uwagi dorosłych na fakt przemocy wobec dzieci, wysłuchując co ma do powiedzenia „Miś” tj. każde skarżące się dziecko, spowodować by reagowano na każdy sygnał skargi dziecka. Pokazać, że warto reagować!

Akcję zainicjowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Od tego czasu zatacza coraz szersze kręgi i dociera do większej ilości odbiorców. 

Pamiętajmy więc, że nie możemy biernie przyglądać się i czekać aż dziecko się poskarży samo. Czasami musimy dostrzec w jego zachowaniu, że coś się stało, zapytać, dociec jak jest? Przede wszystkim jednak nie wolno nam być biernymi na krzywdę dziecka nawet gdy brutalnie szarpane jest przez własnego rodzica. Dziś nie są to czyny bezkarne i o tym też należy pamiętać.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie dziękuje wszystkim mieszkańcom Zawidowa, którzy włączyli się do akcji i dostarczyli do nas pluszowe misie.

SP w Zawidowie
UM w Zawidowie
Biblioteka Publiczna w Zawidowie
MOPS w Zawidowie
Skip to content