Karta Dużej Rodziny wkrótce w aplikacji mObywatel

Karta Dużej Rodziny w wygodnej i praktycznej aplikacji mObywatel? Już wkrótce będzie to możliwe! Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Karcie Dużej Rodziny. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie informuje, iż nie będzie więcej konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny ponieważ każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) będzie mógł wyświetlać ją w aplikacji mObywatel. Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR).

Idzie nowe. Zmiany w Karcie Dużej Rodziny coraz bliżej

Co zakłada nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny? To przede wszystkim przeniesienie możliwości wyświetlania elektronicznych Kart Dużej Rodziny do aplikacji mObywatel. Dzięki temu nie będzie konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na rozbudowę funkcjonalności i utrzymania w kolejnych latach dotychczasowej aplikacji. 

Jak to działa? Specyfika aplikacji mObywatel umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji.

Aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021r.

Skip to content