Zawidowscy strażacy mają nowy zestaw ratowniczy

Nowy zestaw ratujący zdrowie i życie ludzkie trafił właśnie na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidowie. Nowoczesny zestaw medyczny pomogli strażakom sfinansować mieszkańcy w ramach darowizny.

Torba PSP R1 wraz z kompletem szyn Kramera i deską ortopedyczną to podstawowy zestaw wykorzystywany podczas działań ratowniczych. Nowy sprzęt ratujący zdrowie i życie ludzkie trafił właśnie na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidowie. Zakup pomogli strażakom sfinansować prywatni mieszkańcy, przedsiębiorcy i zaprzyjaźnione instytucje, wpłacając darowiznę na konto stowarzyszenia. 

Mamy już jedną torbę medyczną, ale przy wypadkach drogowych zdarza się, że jest kilka osób poszkodowanych, dlatego cieszmy się że mogliśmy kupić drugą – mówi Sebastian Stefański, prezes OSP w Zawidowie. 

Zestaw ratownictwa medycznego zawarty w torbie PSP R1 jest potrzebny każdemu strażakowi, aby można było udzielić fachowej pierwszej pomocy każdemu poszkodowanemu, do momentu przybycia wykwalifikowanego zespołu ratownictwa medycznego. Torba została skonstruowana tak, aby każdy element wyposażenia był dostępny na wyciągnięcie ręki. A jak wiadomo, podczas działań ratowniczo-gaśniczych każda sekunda jest na wagę złota – tłumaczy S. Stefański. 

W skład zestawu wchodzi również deska ortopedyczna, która ułatwia ewakuację poszkodowanego i szyny Kramera, które mają za zadanie unieruchomić kończyny w celu bezpiecznego transportu poszkodowanego do szpitala.  

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawidowie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli sfinansować nowy, profesjonalny zestaw ratowniczy.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i wspaniałomyślności jesteśmy coraz lepiej przygotowani do działania w różnych akcjach ratowniczych. Możemy śmiało ruszać w teren, bez obaw że zabraknie nam podstawowego sprzętu do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Na liście naszych darczyńców jest: Pan Grzegorz Konachowicz, Pani Monika Rokicka z sąsiadami, Panią Zofią i Volkerem, Sklep ogrodniczy „Irys”, Pani Dorota Rutkowska i Pani Małgorzata Ostapiuk, Elza Europe wraz z całą załogą, Carlo Bistro w Zawidowie, Panie Izabela i Urszula Maziarczyk oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zawidowie. 

Serdeczne podziękowanie kierujemy także do Rady Miejskiej w Zawidowie, która pomogła nam sfinansować materiał do budowy ogrodzenia przy remizie strażackiej. Dzięki temu plac przed remizą jest bezpiecznym miejscem, gotowym na wszystkie nasze wyjazdy i powroty – mówią strażacy ochotnicy z Zawidowa.

Skip to content