Turystyczna wyprawka na letnie manewry pożarnicze

10 plecaków, 5 namiotów pięcioosobowych i 20 mat samopompujących zakupiła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie młodym strażakom na letnie zajęcia pionierskie i integracyjne. Gadżety idealnie sprawdzą się także na szlaku, jak i nad jeziorem, gdzie odbywać się będą także gry terenowe i manewry pożarnicze.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która funkcjonuje przy OSP w Zawidowie, jest już przygotowana na każdą dłuższą wyprawę. Czas spędzony poza miastem na pewno usprawni i uprzyjemni strażakom letni zestaw biwakowy, którego sponsorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie. W zestawie są trwałe i funkcjonalne namioty, wygodne maty samopompujące i oczywiście plecaki. 

Jak dotąd młodzieżowa drużyna pożarnicza integrowała się na jednodniowych wyjazdach. Teraz pojawiła się szansa na wycieczki z noclegiem w ładnych okolicznościach przyrody, gdzie odbywać będą manewry pożarnicze. Będzie to też czas spędzony na zabawach i grach terenowych oraz konkursach strzelniczych. 

W programie nie zabraknie także elementów z profilaktyki uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy. Zabawy, turnieje i konkursy odbywać się będą hasłami promującymi zdrowy styl życia, wolny od alkoholu, narkotyków i dopalczy.

Tak jak już wspominaliśmy letnia wyprawka zastała zakupiona w ramach akcji „Pożarnicze manewry sposobem na ciekawe i bezpieczne życie bez uzależnień”.

W imieniu MDP serdecznie dziękuję Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i zakup niezbędnych gadżetów. Ten ekwipunek urozmaici naszej młodzieży wszelkie wyjazdy plenerowe i przyczyni się do rozwoju różnych umiejętności naszych podopiecznych – mówi Sebastian Stefański, Prezes OSP KSRG Zawidów.

Skip to content