Miasto dzieci – są jeszcze wolne miejsca w projekcie!

W związku z tym, że są jeszcze wolne miejsca w projekcie Kinermiasto Zgorlitz 2021, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do niedzieli, 18 lipca 2021 roku. Aby wydarzenie mogło zostać zrealizowane zgodnie z wymogami sanitarnymi, w tym roku konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Do udziału w projekcie zaproszone są wszystkie dzieci z Polski i Niemiec w wieku od 7 do 14 lat. Więcej informacji na temat Kindermiasta oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://kindermiasto.eu/pl/.

O projekcie 

Tego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Kindermiasto to miasto w całości zaprojektowane dla dzieci i przez nie zarządzane. Dzieci mogą się w nim wypróbować w różnych zawodach, takich jak stolarstwo, dziennikarstwo, czy też piekarstwo. Młodzi mieszkańcy zarabiają przy tym własne pieniądze, które mogą wykorzystać na miejscu, na przykład kupując produkty wytworzone w miasteczku, czy też płacąc za usługi, z których korzystają w czasie wolnym. Codziennie młodzi mieszkańcy Kindermiasta spotykają się na zebraniu, podczas którego dyskutują o codziennych sprawach i zasadach obowiązujących w Kindermieście.

Tegoroczne Kindermiasto Zgorlitz odbędzie się w dniach od 8 do 20 i od 23 do 26 sierpnia  w godzinach 9-16 w Görlitz na terenie hali sportowej przy Hirschwinkel (Am Hirschwinkel 16, 02826 Görlitz).

Partnerzy

Kindermiasto jest projektem stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. i „nasze miasto – unsere stadt“. Oprócz tego projekt wspierany jest przez wiele innych stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.

W razie pytań odnośnie przebiegu dnia w Kindermieście oraz możliwości zgłoszenia do projektu prosimy o kontakt:

Pauline Voigt, adres e-mail: info@kindermiasto.eu, nr. tel.:  03581 661 269                     

www.kindermiasto.eu

Skip to content