Zip-Zap czyli trzydniowe warsztaty animacji językowej

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. oraz Fundacja Niemiecko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży zaprasza na trzydniowy warsztat animacji językowej Zip-Zap.

Od przywitań po rzewne rozstania – animacja językowa to więcej niż zabawy wprowadzające. Meetingpoint Music Messiaen i DRJA zapraszają do Görlitz w dniach 5.-7.04.2019 r. wszystkich, którzy stosują lub chcą stosować kreatywne motody nauczania języka w swojej pracy na co dzień; na trójstronny, warsztat animacji językowej.

Integracja w międzynarodowych grupach to nie lada zadanie. Wie o tym wielu organizatorów i opiekunów wymian młodzieży. W tej kwestii z pomocą przychodzą metody animacji językowej ułatwiające uczestnikom adaptację w nowym środowisku i obcym języku.

Celem naszego warsztatu jest wyposażenie jego uczestników w praktyczne umiejętności pozwalające sprawnie i swobodnie realizować je w dalszej pracy z grupami. Dlatego szczególnie zapraszamy do udziału wychowawców grup, pedagogów, nauczycieli języków, animatorów czasu wolnego dla młodzieży i dzieci.

W trakcie trzydniowego seminarium wypełnionego ćwiczeniami z animacji językowej każdy będzie miał okazję przetestować swoje umiejętności. Pod okiem doświadczonych trenerów dowie się jak dopasowywać sprawdzone metody do potrzeb konkretnych grup oraz zapozna się z materiałami wykorzystywanymi przez nich w pracy. Spotkanie to jest również okazją do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami stawiającymi swoje pierwsze kroki w tym obszarze.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji przez formularz internetowy na stronach: meetingpoint-music-messiaen.net, pnwm.org, stiftung-drja.de. Na zgłoszenia czekamy do dnia 21. marca 2019r.
Uczestnicy zakwaterowani zostaną w schronisku młodzieżowym Altstadt w Görlitz, przy Peterstrasse 15. Opłata za uczestnictwo wynosi 200 złotych lub 50 euro, w tej cenie zawarty jest koszt całego seminarium.


Skip to content