Jesteś ofiarą przestępstwa? Te ośrodki zapewniają bezpłatną pomoc

Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra, specjalista ds. pomocy prawnej – na pomoc tych osób możesz liczyć bezpłatnie i w jednym miejscu. W okręgu dolnośląskim działają bowiem cztery takie ośrodki, które oferują pomoc osobom pokrzywdzony przestępstwem. Na wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej dotację uzyskało Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego „GRONO”. 

Jeśli jesteś pokrzywdzony przestępstwem możesz zgłosić się do jednego z 4 okręgów działających na Dolnym Śląsku – wrocławskim, legnickim, świdnickim oraz jeleniogórskim. W każdym z tych okręgów funkcjonują Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem „Lepsze jutro”. 

Na jaką pomoc można liczyć?

Osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz ich rodziny mogą liczyć na pomoc w zakresie bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, a także psychiatrycznej. Stowarzyszenie „Grono” oferuje także wsparcie w postaci środków materialnych i żywności. Pracownicy każdego z ośrodków są gotowi także udzielić wsparcia osobom głuchoniemym, niepełnosprawnym oraz obcojęzycznym. 

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

  • 796 096 831
  • 665 244 699

Założycielami stowarzyszenia i osobami, które zawalczyły o projekt są Marta Wardach i Magdalena Małota – Górecka. Projekt prowadzą dzięki wygranej w konkursie ofert ogłoszonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

Plakat stowarzyszenia
Skip to content