Wniosek o „500+” na nowy okres świadczeniowy złożysz już od 1 lutego

1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie. 

Już za kilka dni rozpocznie się proces składania na nowo wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500+. Wnioski trzeba złożyć na każde dziecko, także na te, na które już teraz wypłacane są pieniądze.

Terminy składania wniosków:

Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres od dnia 01.06.2021 r. do dnia 31.05.2022 r.

  • Od dnia 01.02.2021r. wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem ministerialnego portalu informacyjno-usługowego emp@tia, bankowości elektronicznej oraz pue zus.
  • Od dnia 01.04.2021r. wnioski można składać drogą tradycyjną (papierowo) w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Aby uzyskać prawo do świadczenia od miesiąca czerwca 2021 r. wniosek należy złożyć do dnia 30.06.2021.

Informacja dla pracujących za granicą

W sytuacji, gdy przynajmniej jeden z członków rodziny – współmałżonek lub jeden z rodziców dziecka pracuje za granicą (nie musi tam zamieszkiwać) w kraju należącym do Unii Europejskiej oraz w Lichtensteinie, Islandii, Norwegii albo Szwajcarii, we wniosku należy zaznaczyć  pole „przebywam lub członek rodziny w tym współmałżonek lub drugi rodzic dziecka przebywa poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej…”

Jako aktywność zawodową za granicą traktuje się również: prowadzenie działalności gospodarczej, pobieranie zasiłku dla bezrobotnych, pobieranie świadczeń emerytalno- rentowych i chorobowych.

Należy również zwrócić uwagę, że nie ma tu znaczenia czy rodzice prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, jeśli wnioskodawca posiada wiedzę, że drugi rodzic przebywa/pracuje za granicą należy to we wniosku zaznaczyć (ze wskazaniem okresu oraz miejsca zatrudnienia).

Do wniosku należy załączyć dokument potwierdzający aktywność zawodową za granicą np. umowę o pracę, a także dokument potwierdzający sytuację zawodową drugiego z rodziców w kraju.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawidowie pod numerem telefonu 75 7788410.

Wszelkie informacje dotyczące świadczeń można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Dni i godziny obsługi interesantów w MOPS w Zawidowie 

Obsługa interesantów odbywa się od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 do 15.00 (w poniedziałek do 16.00). Piątek jest dniem pracy administracyjnej, interesanci nie są obsługiwani.

Skip to content