Ogólnopolski sukces zawidowskich przedszkolaków!

Dzisiaj w Przedszkolu Publicznym w Zawidowie (15.06) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. „Zapobiegajmy Pożarom”. Bezapelacyjnymi zwycięzcami w konkursie na etapie wojewódzkim okazało się dwóch zawidowskich przedszkolaków! Nagrody wręczyli dzieciom starosta zgorzelecki, Artur Bieliński oraz Grzegorz Fleszar, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu. 

Zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczny pn. „Zapobiegajmy Pożarom”, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Publicznego w Zawidowie. Prace były oceniane etapowo na poziomie miejskim, powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Rysunki dzieci inspirowane były zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych. 

Jury z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu do etapu wojewódzkiego wytypowało 3 prace z grupy wiekowej – przedszkola. I jak się okazało wytypowane prace okazały się także najlepsze w całym województwie dolnośląskim, doceniono je za oryginalność i pomysłowość!

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się dzisiaj w siedzibie Przedszkola, do którego przybyli starosta zgorzelecki, Artur Bieliński oraz Grzegorz Fleszar, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu. Najlepszych małych rysowników nagrodził także burmistrz Miasta Robert Łężny. 

Laureaci:

I oraz II miejsce: Tomasz Badi, który wykonał dwie prace. 

III miejsce: Bartosz Dydyna

Wyróżnieni:

  • Lena Sareło,
  • Maksymilian Kubicki,
  • Maja Legeżyńska,
  • Julia Tananuszko,
  • Oliwia Szywało,
  • Dorian Zaremba,
  • Ariela Sivakova,
  • Alicja Kuriata. 

Gratulujemy laureatom i wszystkim wyróżnionym! 

Po nagrodzeniu laureatów konkursu nastąpiło kolejne ważne wydarzenie – pożegnanie starszaków, czyli dzieci które w tym roku odchodzą do szkoły.

Wszystkim naszym starszakom życzymy, aby nauka była dla nich wspaniałą przygodą! 

Skip to content