Jubileusz 20.lecia powiatu zgorzeleckiego, uroczysta sesja i odznaka honorowa dla burmistrza Zawidowa

Wczoraj 23. maja w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia powiatu zgorzeleckiego. Była to okazja do podsumowań, wspomnień, gratulacji i odznaczeń honorowych dla ludzi, którzy uczestniczyli w tworzeniu administracji samorządowej powiatu oraz pracy na jej rzecz. Wśród wyróżnionych burmistrz Zawidowa.

Do wspólnego świętowania okrągłego jubileuszu zaproszono przewodniczących wszystkich pięciu kadencji, wiceprzewodniczących, starostów i członków Zarządu.

Na uroczystość zaproszeni zostali również dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, służby mundurowe, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.
O rocznicy utworzenia powiatu, ludziach pracujących na jego rzecz oraz licznych przemianach, inwestycyjnych i prospołecznych mówił starosta powiatu, Artur Bieliński. Przemówieniu starosty towarzyszyła prezentacja, na której wyeksponowani zostali samorządowcy najdłużej tworzący struktury powiatu zgorzeleckiego tj. Stanisław Żuk, czterokrotny radny powiatowy i przewodniczący Rady Powiatu oraz Andrzej Tyc, Starosta Powiatu i radny powiatowy wszystkich kadencji.

Jubileusz 20-lecia był także znakomitą okazją do wręczenia odznak honorowych „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego”. Otrzymały je osoby, które aktywnie współpracują z powiatem lub zasłużyły się dla idei samorządności w minionych dwóch dekadach. Honorowe odznaczenia otrzymali:
Burmistrz Zawidowa Robert Łężny, Wójt Sulikowa Robert Starzyński, Wicestarosta Powiatu Mirosław Fiedorowicz, były Starosta Powiatu Andrzej Tyc, były burmistrz Pieńska Jerzy Strojny, były Starosta Powiatu i Wicemarszałek Dolnego Śląska Szymon Pacyniak, były Wójt Sulikowa Jan Hasiuk.

W trakcie obrad doceniono także pracowników, którzy z samorządem powiatu związani są od 1999 roku. W części artystycznej uroczystości zaprezentowały się dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.


Skip to content