W Zawidowie powstanie nowe miejsce rekreacji i relaksu

OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności powstanie przy ulicy Cichej w Zawidowie. Będzie to siłownia plenerowa wyposażona w 6 urządzeń do ćwiczeń fitness oraz strefa relaksu. Do dyspozycji mieszkańców i gości będą także stojaki na rowery, ławki oraz dwa stoły do gry; w tenisa stołowego i w piłkarzyki. Nowe miejsce rekreacji ma być gotowe jeszcze we wrześniu.

Strefa aktywności przy ulicy Cichej powstanie na dotychczas niewykorzystywanej działce. Zostanie ona odpowiednio przygotowana tj. wyrównana i utwardzona, co podniesie komfort i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń sportowych.

ul. Cicha w Zawidowie, lokalizacja inwestycji

Na placu zamontowany zostanie orbitrek, wioślarz, biegacz, wahadło, urządzenie do wyciskania siedząc, 1 koło TAI Chi duże, zewnętrzny stół do tenisa stołowego oraz zewnętrzny stół do gry w piłkarzyki, ławki parkowe i stojaki na rowery. Otwarta Strefa Aktywności będzie miejscem ogólnodostępnym i bezpłatnym.

Modernizacją terenu i montażem urządzeń do ćwiczeń i rekreacji zajmie się firma Herkules z Chrzanowa, która wygrała przetarg na realizację inwestycji.

Na nową strefę aktywności Zawidowie Urząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 25 tysięcy złotych z Ministerstwa Turystyki i Rekreacji w ramach Programu małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

Skip to content