Są szlachetne i pracowite. W Zawidowie mieszkają Anioły!

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie tworzyli kartki świąteczne, które trafią do dzieci z chorobami nowotworowymi. Kartki z życzeniami, które mają nieść radość, wsparcie i nadzieję to pomysł lublińskiej fundacji „Gdy liczy się czas”. Z Zawidowa wyjdzie ich niemal 400.

„Wylosuj Anioła” – Zostań Aniołem Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego to akcja lublińskiej fundacji „Gdy liczy się czas”, do której włączyli się także uczniowie z SP w Zawidowie.

Udział w akcji polegał na przygotowaniu kartek z życzeniami – „słowami” wsparcia dla dzieci przewlekle chorych. Każdy z zawidowskich uczniów miał szansę stać się „aniołem stróżem” dla małego pacjenta ze szpitalnego oddziału onkologii i hematologii dziecięcej. Do każdej z kartek dołączone były osobiste i niezwykle budujące życzenia. Zawidowska Podstawówka zebrała ich około 400. Wszystkie kartki zostały spakowane w Urzędzie Miejskim do świątecznego worka z anielskim motywem, bo w końcu Zawidów to Miasto Anioła. Za chwilę kartki wysłane zostaną do fundacji, po to, aby w niedługim czasie trafiły w ręce chorych dzieci.

Na stronie Fundacji czytamy: „Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Potem wyjeżdżają do domu, a kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub ma powikłanie po chemioterapii. W tym trudnym dla siebie czasie losują kartkę od „anioła stróża”. I Radość jest ogromna! Taka świąteczna kartka wzmacnia w dziecku poczucie bezpieczeństwa, poprawia samopoczucie i przywołuje uśmiech na twarzach.

Dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie za udział w tej szlachetnej akcji! Wasza praca wspaniale wpisuje się w klimat Świąt Bożego Narodzenia, który jest czasem dobroci, miłości, nadziei i życzliwości!

Szczególne podziękowania kierujemy także do pani Moniki Kapszewicz, koordynatorki świątecznej akcji.

Skip to content