W Zawidowie pojawił się nietypowy pojemnik do zbierania plastikowych nakrętek

Na skwerze przy ulicy Zgorzeleckiej w Zawidowie pojawił się wielki pojemnik w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki. Zysk z ich sprzedaży trafi do Fundacji „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”. Wystarczy zapełnić kosz plastikowymi nakrętkami. 

Czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca ma ponad 1,5 metra wysokości i zmieści się w nim aż 150 kg plastikowych nakrętek, do których zbiórki służy. Stanął na skwerze przy ulicy Zgorzeleckiej i tam już zostanie – na stałe.

Do serca mieszkańcy Zawidowa mogą wrzucać nakrętki od wody, napojów, mleka, środków czystości. Akcja zbierania plastikowych nakrętek dedykowana jest dzieciom z wrocławskiego hospicjum. Dochód z ich sprzedaży (firmom recyklingowym) przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Pomysł na ustawienie czerwonego serca wyszedł od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawidowie oraz szkolnych pedagogów, a jego zakup sfinansowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie. 

Kosz na nakrętki to nie tylko wspieranie potrzebujących, to także wspomaganie przyrody i nauka segregacji odpadów – podkreślają pomysłodawcy i fundatorzy. 

Skip to content