Flaga na maszt w każdej gminie. Ruszył rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”

Biało-czerwone barwy od wieków towarzyszą naszej Ojczyźnie, będąc symbolem czystości, odwagi i waleczności polskiego narodu. Dzięki projektowi każda z gmin ma szansę zyskać miejsce, w którym polska flaga będzie właściwie i godnie eksponowana. Aby wziąć udział w projekcie Zawidów musi zebrać 100 głosów, ale im więcej oddanych głosów, tym większe szanse na udział w programie!

Założeniem projektu „Pod biało-czerwoną” jest sfinansowanie zakupu masztów i flag państwowych dla każdej z gmin w Polsce. Jedynym warunkiem jest poparcie inicjatywy przez mieszkańców, wyrażone online za pośrednictwem rządowego serwisu gov.pl. Liczba głosów potrzebnych do realizacji projektu jest zależna od liczby mieszkańców i wynosi od 100 do 1000.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

  • dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów,
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów,
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.

Przedsięwzięcie realizowane jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Premier zapowiada swój udział w uroczystościach zawieszenia flag w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców.

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29.11.2020r.

Aby wziąć udział w projekcie Zawidów musi zebrać 100 głosów. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Zawidowa do włączenia się w projekt i oddawania głosów!

Zagłosuj [TU]

Więcej informacji o PROJEKCIE

Skip to content