Jesienny nabór do harcerstwa w Zawidowie

Zawidowska „Kocia Skała” ogłasza nabór do 2 drużyn harcerskich, młodszej i starszej. Na nowych towarzyszy czeka mnóstwo przygód i zabaw w plenerze, ogniska z gitarą, wyjazdy w góry i ciekawe zajęcia z dala od świata cyberprzestrzeni.

Chciałbyś poznać przyjaciół na całe życie? Lubisz aktywnie spędzać w górach, lesie i nad wodą? Nudzi Cię wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem? Jeśli tak, to świetnie, bo właśnie ruszył jesienny nabór do zawidowskiej „Kociej Skały”. 

Co się robi w harcerstwie? Można jeździć na wycieczki, biwaki, zloty i obozy. Można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, np. jak posługiwać się mapą i kompasem, jak tropić i nie dać się wytropić, poznać alfabet Morse’a i inne szyfry, oraz jak się nimi posługiwać, ale też jak udzielać pierwszej pomocy. 

Jak wstąpić na szlak harcerskiej przygody? Najlepiej skontaktować się z drużynowym Kociej Skały, phm Jerzym Stankiewiczem poprzez konto drużyny na fb.

Zbiórki Gromady Zuchowej (dzieci w wieku od 6 do 9 lat) odbywają się w środy o godzinie 16.00. 

Natomiast Drużyna Harcerska (dzieci i młodzież w wieku od 10 lat) spotyka się w poniedziałki o godzinie 16.16. 

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku zawidowscy harcerze zostali laureatami wyjątkowej nagrody miejskiej pn.”Anioł Zawidowa„. To wyróżnienie dla osób, organizacji i stowarzyszeń, które w sposób szczególny wpisują się w obraz Zawidowa, czyniąc coś dobrego dla innych, zwyczajnie i bezinteresownie. W ten sposób Miasto podziękowało „Kociej Skale” za całoroczną działalność dobroczynną.

Skip to content