Ulica Jana Pawła II w Zawidowie. Co słychać na placu budowy?

Od 4 miesięcy trwa przebudowa ulicy Jana Pawła II. Główny wykonawca zadania, firma Kuśnierz z Siekierczyna, rozpoczął prace budowlane od remontu muru oporowego. Aktualnie trwają prace związane m.in. z wymianą przyłączy do budynków. Wymianą przyłączy zajmuje się Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Zawidowie. 

Aktualnie w Zawidowie trwa modernizacja kilku ulic w Mieście: Spokojnej, Partyzantów, M. Kopernika i Jana Pawła II.

Ostatnio informowaliśmy Państwa, na jakim etapie przebudowy jest ulica Spokojna. Dzisiaj przyjrzymy się temu co dzieje przy ulicy Jana Pawła II i jakie będą kolejne etapy prac. Do tej pory główny wykonawca przebudował mur oporowy, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo całości inwestycji. Zawidowskie przedsiębiorstwo wymienia przyłącza, a wykonawca pracuje nad kanalizacją deszczową. Te kluczowe prace w przyszłości zabezpieczą ulicę przed awariami wodociągowymi. 

Ważnym elementem przebudowy jest również wymiana warstwy ścieralnej wraz z wymianą podbudowy, co przyczyni się do poprawy trwałości drogi. W ramach tej inwestycji firma przebuduje nawierzchnię jezdni, krawężniki, pobocza oraz kanalizację deszczową.

Koszt zadania to ponad 1,5 mln złotych. Prace związane z przebudową drogi potrwają do czerwca 2024r. 

Dodajmy, że Zawidów otrzymał do przebudowy ulicy Jana Pawła II dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wszystkie prace wykonywane są pod ścisłym nadzorem archeologicznym ze względu na to, że droga znajduje się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków. 

Skip to content