„Dzień Otwarty na zawidowskim Grodzisku” Zaprasza Katedra Antropologii z Wrocławia!

Katedra Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza mieszkańców Zawidowa oraz wszystkich sympatyków historii Górnych Łużyc na „Dzień Otwarty na Grodzisku”, który odbędzie się 3 lipca 2020 r. na Górze Zamkowej w Zawidowie! 

Od początku czerwca na Górze Zamkowej, koło kościoła św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie, naukowcy z Katedry Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzą badania wykopaliskowe mające na celu odpowiedzenie na wiele pytań związanych z tym stanowiskiem. Jak stare jest to miejsce? Czy zbudowali je pierwsi Słowianie? Jak mogło wyglądać w przeszłości? Kiedy zostało zniszczone?

Wszyscy, którzy przybędą na grodzisko 3 lipca, pomiędzy godz. 12:00 a 15:00, będą mogli poznać, zobaczyć i dotknąć historii na żywo! W tym zabytkowych przedmiotów mających ponad 1000 lat, a także specjalistycznego sprzętu, z którego korzystają archeolodzy na całym świecie.

Miejsce zbiórki: tablice informacyjne pod kościołem św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.

Badania na grodzisku w Zawidowie prowadzone są w ramach projektu 1000 Jahre Oberlausitz – 1000 lat Górnych Łużyc współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg PL-SN 2014-2020.Skip to content