Komu w Zawidowie przekazać 1 procent podatku?

Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdecydowali, komu przekazać odpis 1% podatku, zachęcamy, aby wesprzeć organizacje, działające na terenie Zawidowa.

Coraz więcej osób decyduje się oddać jeden procent podatku na organizacje społeczne. Dla przeciętnego podatnika suma, którą i tak musi oddać państwu, jest symboliczna, ale dla np. organizacji pozarządowych są to już znaczące wpływy. Zawidowianie mogą wesprzeć trzy takie organizacje, które działają na terenie miasta i mają przywilej otrzymywania darowizn w formie odpisu od podatku PIT.

Pierwsza z nich to 10 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Kocia Skała”. Zawidowscy harcerze aktywnie działają od 3 lat, uczestniczą we wszystkich ważnych dla miasta wydarzeniach, promują miasto na harcerskich zlotach i konkursach. Środki otrzymane w ramach 1% podatku pomogą dofinansować młodym zawidowianom biwaki i rajdy harcerskie, zakup sprzętu i rozwijanie harcerskich specjalności.

Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku” należy wpisać nr KRS: 0000264246, cel: Hufiec Zgorzelec, 10 GDH Kocia Skała.

Foto: FB 10 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Kocia Skała”

Drugim stowarzyszeniem, na które można zrobić odpis podatku jest Parafialny Klub Sportowy „Józek” . Klub prowadzi całoroczne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z Zawidowa, organizuje wyjazdy sportowe i promuje aktywny tryb życia w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku” należy wpisać nr KRS: 0000124134 z dopiskiem dla PKS „Józek” Zawidów.

Foto: FB PKS „Józek”

Trzecim stowarzyszeniem, które może otrzymać wsparcie finansowe w postaci darowizny jest Ochotnicza Straż Pożarna w Zawidowie. Strażacy najczęściej jako pierwsi przyjeżdżają do kolizji drogowych, akcji powodziowych i pożarniczych. Biorą czynny udział w życiu Zawidowa, uczestniczą w różnych uroczystościach i rozwiązują wiele naszych przyziemnych problemów. Warto zaznaczyć, iż działalność OSP w Zawidowie nie ogranicza się tylko do terenu Gminy Zawidów, ale całego powiatu zgorzeleckiego. Środki przekazane na OSP w Zawidowie pozwoliłyby jednostce na zakup nowego, specjalistycznego wyposażenia pożarniczego. 

Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku” należy wpisać nr KRS: 0000116212 z dopiskiem Ochotnicza Straż Pożarna w Zawidowie, Plac Zwycięstwa 21/22, 59-970 Zawidów.

Jeden procent dla zawidowskich organizacji to szansa na ich rozwój i jednocześnie pożytek dla miasta. Ważne jest bowiem, aby jak najwięcej środków pochodzących z przekazania 1 % podatku zatrzymać w naszym mieście! 

Skip to content