Od poniedziałku zamknięta zawidowska podstawówka i przedszkole publiczne

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa premier Mateusz Morawiecki oraz jego sztab kryzysowy podjęli decyzję o zamknięciu na 2 tygodnie niemal wszystkich placówek edukacyjnych Polsce. Zawidowskie placówki edukacyjne gorączkowo przygotowują się do nowych, odgórnych wytycznych.

W poniedziałek zostaną zamknięte prawie wszystkie szkoły i przedszkola w Polsce – taką informację ogłosił podczas dzisiejszej konferencji, zwołanej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, premier Mateusz Morawiecki.

Chodzi o maksymalne utrudnienie rozprzestrzeniania się koronowirusa w kraju. Choroba jest przenoszona przede wszystkim przez osoby młode, ale groźna dla życia głównie w przypadku seniorów i osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości zdrowotne – tłumaczyli dzisiaj (11.03) na konferencji prasowej rządowi sztabowcy.

Szkoły zamknięte będą od poniedziałku 16 marca do 25 marca.

To nie są ferie, czas wolny dla młodzieży – podkreślał Łukasz Szumowski, minister zdrowia. – To jest czas kwarantanny w domach. Nie możemy popełnić błędu, do jakiego doszło we Włoszech, gdzie młodzież poszła na dyskoteki, do klubów, na spotkania towarzyskie.

Zawidowskie placówki edukacyjne gorączkowo przygotowują się do nowych, odgórnych wytycznych. Do końca tygodnia tj. w czwartek i piątek czynne będą zawidowska podstawówka i przedszkole publiczne, ale po to tylko aby dać rodzicom czas na znalezienie opieki dla dzieci na czas zamknięcia. Od poniedziałku obie placówki edukacyjne w mieście będą zamknięte.

W trakcie najbliższych 2 tygodni swoją pracę ograniczy także Ośrodek Kultury w Zawidowie tj. nie odbędą się zaplanowane na ten czas imprezy i wydarzenia.

Skip to content