Zawidów. Punkt szczepień określony. Gmina dowiezie seniorów

Mieszkańcy gminy tj. osoby powyżej 80. i 70. roku życia, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, mogą to zrobić w Przychodni Rejonowej w Zawidowie. Gmina zorganizuje transport dla osób, które będą miały trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. Wystarczy zadzwonić do MOPS w Zawidowie i zgłosić taką potrzebę. Uruchomiono dodatkową linię telefoniczną. 

Od 15 stycznia br. w całej Polsce rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

W Zawidowie punktem szczepień jest Przychodnia Rejonowa. Z myślą o seniorach Gmina zorganizuje transport dla osób, które będą miały trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień tj. Przychodni Rejonowej w Zawidowie.

Transport na szczepienia, kto może się zapisać?

W tej grupie są seniorzy powyżej 80. i 70. roku życia, którzy mają problemy z mobilnością, a tym samym z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami. 

Gdzie zadzwonić, aby umówić się na dowóz do zawidowskiej Przychodni?  

Zapisem osób na dowóz do punktu szczepień zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie. Aktualnie dostępne są 2 numery telefonów, pod które można zadzwonić i umówić się na transport do Przychodni.

Numery telefonów do MOPS: 

  • 75 77 88 410
  • 512 435 125

Zapisy rozpoczną się od piątku, 15 stycznia br. w godzinach od 8.00-15.00. 

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Do tej pory zostało wykonanych już 369212 szczepień.

Przychodnia Zdrowia w Zawidowie

Skip to content