Cała Polska w czerwonej strefie i zdalne nauczanie w starszych rocznikach podstawówek. Wszystko na to wskazuje

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauka w wyższych klasach szkół podstawowych odbywała się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Ponadto szef rządu optuje za rozszerzeniem czerwonej strefy na cały kraj. Decyzję mają zostać ogłoszone dziś.

Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział w Sejmie, że zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podejmie dalsze decyzje co do zmian w sposobie nauczania.

Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj po południu na kolejnym sztabie kryzysowym podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych także będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu – powiedział Mateusz Morawiecki.

Decyzja o wyłączeniu stacjonarnej nauki dla starszych roczników podstawówek zostanie ogłoszona niebawem. Powyższe wynika z pierwszego spotkania nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych, do którego doszło w środę rano w budynku MEN. Starsze klasy szkół podstawowych w strefach czerwonych na pewno przejdą na naukę zdalną. Kwestią jest tylko to, które i od kiedy.

Po spotkaniu przekazano, że w czwartek ogłoszone zostaną kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania placówek. 22 października powinno także zapaść postanowienie o zwiększeniu kompetencji dyrektorów szkół w sprawach wyboru formy nauczania, unormowania kwestii czasu pracy i wynagradzania nauczycieli.

Skip to content