Zawidów: przejście graniczne zamknięte na 10 dni

Od niedzieli na Dolnym Śląsku czynne będą tylko dwa drogowe przejścia graniczne z Czechami i jedno – z Niemcami. Tak wynika z opublikowanego w piątek wieczorem rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji. W Zawidowie przejście graniczne zamknięte jest na 10 dni.

Granicę czesko-polską będzie można przekroczyć samochodem w Kudowie oraz w Jakuszycach, a niemiecko – polską – tylko na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. 

Na przejściu granicznym Zawidów-Habartice czuwają jednostki Straży Granicznej, które mają za zadnie uszczelnić ruch i nie dopuszczać do przepływu osób. Mieszkańcy Zawidowa zatrudnieni w Czechach, którzy gromadzą się od rana na przejściu, odsyłani są do Jakuszyc, bo tak jak już wspomnieliśmy, tamtejsza granica jest wolna dla ruchu samochodowego. 

Granicę niemiecko – polską wolno przekraczać tylko na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. 

Zamkniecie granic w Polsce wprowadzono ze względu stan zagrożenia epidemicznego. W ślad za tym poszły decyzje mające ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jedną z nich jest przywrócenie pełnej kontroli na przejściach granicznych i zamknięcie części przejść od niedzieli na 10 dni z możliwością przedłużenia na kolejne 20 dni, a potem jeszcze na miesiąc.

Skip to content