Zawidów: Ruszają inwestycje z Polskiego Ładu

Jeszcze w tym roku rozpocznie się inwestycja, na którą gmina otrzymała pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Na pierwszy rzut pójdzie rozbiórka budynku przy ulicy Wierzbowej, a w dalszej kolejności budowa nowego obiektu produkcyjno-usługowego. Zobacz jakie jeszcze zadania poprawią warunki funkcjonowania mikro i małych przedsiębiorstw i producentów rolnych na terenie Zawidowa. 

Poprawa warunków funkcjonowania mikro i małych przedsiębiorstw oraz producentów rolnych”

To projekt, na który gmina pozyskała środki z rządowego Programu Polski Ład. Przypomnijmy, jakie zadania obejmuje ta inwestycja:

  1. Rozbiórkę budynku po byłej szkole przyzakładowej i budowie wolnostojącego jednokondygnacyjnego budynku produkcyjno – usługowego przy ulicy Wierzbowej, 
  2. Budowę targowiska miejskiego przy ulicy Słowackiego,
  3. Rozbiórkę 3 budynków pomocniczych i budowa budynku garażu dwustanowiskowego przy ulicy Grunwaldzkiej. 

Jak już wspominaliśmy na pierwszy rzut pójdzie rozbiórka budynku przy ulicy Wierzbowej, to budynek po byłej szkole przyzakładowej. Prace ruszą jeszcze w tym roku. Po wyburzeniu budynku, firma która wgrała przetarg – ABM Zgorzelec, wybuduje w tym miejscu nowoczesny budynek produkcyjny – usługowy dla potencjalnych mikro i małych przedsiębiorstw. Prace przy ulicy Wierzbowej wykonawca planuje zakończyć w połowie 2023 roku.

Kolejne zadania to wykonanie nowego targowiska oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu przy obecnym PSZOK-u przy ulicy Grunwaldzkiej. Te inwestycje rozpoczną się we wrześniu 2023 roku i potrwają do stycznia 2024. 

Ogólnie wykonawca ma 15 miesięcy na realizację całego przedsięwzięcia tj. 3 wymienionych zadań. 

logo BGK i Polskiego Ładu
Logo BGK i Polskiego Ładu
Skip to content