Budynek przy ulicy Grunwaldzkiej – umowa z wykonawcą podpisana!

Wczoraj, tj. 20 lutego br., burmistrz Miasta Zawidów podpisał umowę z firmą, która zrealizuje jedną z największych i najbardziej kosztownych inwestycji w mieście o nazwie „ Przebudowa budynku na potrzeby rozwoju mikro przedsiębiorczości i usług społecznych”. Wartość przebudowy budynku przy ulicy Grunwaldzkiej to prawie 5,5 mln złotych.

Przebudową obiektu zainteresowanych było 6 firm. Spośród nich trzy nie spełniły warunków formalnych, co skutkowało odrzuceniem ich ofert. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane Krzysztof Frankiewicz.

W pierwszej kolejności firma będzie miała za zadanie rozbiórkę trzeciej kondygnacji, schodów zewnętrznych, parterowej przybudówki i komina zewnętrznego.

Jeśli chodzi o prace wewnątrz obiektu – to tutaj firma wykona: nowe tynki, posadzki, wykładziny ścienne, malowanie ścian i sufitów, a także wymiana instalacji: wodociągowej, kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej i teletechnicznej.

Wykończenie zewnętrzne to nowa elewacja, cokół, stolarka okienna i drzwiowa, stropodach, dach, obróbka blacharska, rynny, rury spustowe i parapety.

W ramach robót wykonywanych na podstawie odrębnej umowy został już wybudowany garaż dwustanowiskowy, wymienione ogrodzenie oraz wyburzone trzy budynki portierni, kotłowni oraz wolnostojący budynek gospodarczy.

W budynku przewidziano dziewięć lokali usługowo-biurowych i jeden lokal przeznaczony na siłownię. W siłowni zaprojektowano salę główną – siłownię, oraz węzeł szatniowo – sanitarny.

W każdym lokalu biurowo-usługowym zaprojektowano pomieszczenie główne oraz część socjalną z WC i przedsionkiem. Ponadto, na parterze przewidziano kotłownię i pomieszczenie techniczne.

Budynek na połączeniu części dwukondygnacyjnej z czterokondygnacyjną będzie posiadał wydzieloną klatkę schodową z windą.

Na realizację inwestycji gmina pozyskała środki z rządowego programu Polski Ład.

flaga narodowa, herb Polski, niebieski okrąg Polskiego Ładu, czerwony kwadrat banku BGK
Rządowy Program Polski Ład
Skip to content