Zawidów-Habartice. Od poniedziałku powraca ruch na przejściu

Od jutra tj. 18 maja 2020 r. powraca ruch na przejściu granicznym Zawidów – Habartice, informację taką potwierdziła Straż Graniczna. Wiadomo także, że przejście funkcjonowało będzie w sposób ograniczony czasowo tj. tylko w wyznaczonych dniach i godzinach.

Przejście graniczne Zawidów – Habartice otwiera się na pracowników. Od jutra będzie można je przekraczać, ale zapowiadają pogranicznicy jego funkcjonowanie będzie ograniczone czasowo, tj, czynne będzie tylko w wyznaczonych dniach i godzinach. Dla Zawidowa wyglada to następująco:

Zawidów (od poniedziałku do niedzieli)
4:00 – 8:00, 12:00 – 16:00, 20:00 – 24:00.

Zaświadczenie o zatrudnieniu

Jak już wcześniej informowaliśmy, każda osoba z Polski zatrudniona w Czechach będzie mogła przekroczyć granicę tylko po okazaniu zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie ministerstwa spraw wewnętrznych CR.

Na chwilę obecną posiadanie takiego zaświadczenia jest kluczowe. Druk zaświadczenia można pobrać także ze strony Miasta – [TU]

Badanie na Covid-19

Strona czeska podtrzymała swoje stanowisko w sprawie testów na koronawirusa.

Badanie na Covid-19 należy wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed wjazdem do Czech lub w ciągu 72 godzin po pierwszym przekroczeniu granicy. Badanie ważne jest 30 dni, a pierwszy wjazd odnotowywany jest przez służby graniczne Republiki Czeskiej w systemie i na dokumencie potwierdzającym zatrudnienie.

Praca a środki transportu

Przejazd do pracy może odbywać się autobusami lub samochodami prywatnymi. Należy jednak pamiętać o zasadach obowiązujących w tych przejazdach, np. w autobusie w Polsce może być zajęta tylko połowa miejsc. Osoby obce w samochodzie muszą mieć założone maseczki.

Skip to content