Zawidów: Pracownicy MOPS-u pomogą seniorom w zakupach pierwszej potrzeby

Osobom starszym po 70. roku życia, które ze względu na pandemię boją się wychodzić z domu i mają kłopot ze zrobieniem zakupów, pomogą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawidowie. Urzędnicy kupią i dostarczą produkty spożywcze, artkuły higieniczne lub leki. 

Prosimy seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą pracy o nieprzemieszczanie się, w miarę możliwości o pozostanie w domach – apelował w piątek premier Mateusz Morawieck

W odpowiedzi na te zalecenia zawidowski magistrat uruchomił własny plan wsparcia dla osób powyżej 70. roku życia, który zapewni im pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu.

Do dyspozycji seniorów będą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy kupią produkty spożywcze, artykuły higieniczne lub leki i dostarczą je pod wskazany adres. 

Jak poprosić o pomoc?

Wystarczy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy w Zawidowie, podać swoje dane, miejsce zamieszkania i listę najpilniejszych produktów. Koszty zakupów pokryje senior. 

Potrzebę zakupów należy zgłosić telefonicznie: 

  • 75 77 88 410
  • 510 177 619
  • 512 435 125

Warto nadmienić, iż podobną pomoc oferował będzie seniorom także rządowy program pn. „Korpus Wsparcia Seniorów”.

W ramach tego programu uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna infolinia przeznaczona dla seniorów: 22 505 11 11. Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

Korzystanie z infolinii, a także udzielenie pomocy, np. zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia w ramach Korpusu pokrywa jedynie koszty ewentualnych zakupów.

Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy. Realizacja usługi w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje jednak osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Specjalna darmowa infolinia dla seniorów to: 22 505 11 11

Skip to content