Od poniedziałku wjazd do Czech bez ograniczeń

Zwiększył się ruch na polsko-czeskiej granicy po tym, gdy o północy z niedzieli na poniedziałek zniesiono na niej dodatkowe kontrole i ograniczenia. Obowiązują one jednak nadal przyjeżdżających do Czech z województwa śląskiego – konieczny jest test na Covid-19.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że czeskie ograniczenia w podróżowaniu do większości państw UE zostały zniesione w poniedziałek, gdy zaczął działać system „światła drogowe”. Kraje europejskie oznaczono w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego, kolorami: czerwonym, żółtym i zielonym.

Polska znalazła się w grupie „państw zielonych”, z wyjątkiem województwa śląskiego. Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek, że tylko województwo śląskie w Polsce zostało uznane za obszar o wysokim zagrożeniu epidemicznym, co oznacza, że nie obejmie go przywrócenie 15 czerwca normalnego ruchu granicznego.

 Pozostała część Polski jest uznana za „zieloną”. 

Do krajów uznanych za strefy zielone, zarówno Czesi jak i Polacy będą mogli pojechać bez żadnych ograniczeń tj. bez testów ani kwarantanny. 

Źródło (PAP)

Skip to content